CCCTC Announces 2nd Marking Period Awards

Congratulations!

2017-2018

2nd Marking Period Awards

Highest Honors – 95% or Higher

Administrative Office

Bailee Hazel

MiKayla Haney

Juliana Windhorst

Ashley Dixon

 

Architectural Drafting

Mason McKenrick

Benjamin Amblod

Brooke Kress

Kaitlin Lenkevich

Jacob Sheeder

Celita Vargas

 

Carpentry

Boyd Cox

Zackery Graham

Carl Heaton

Cody Nixon

Hudson Pase

Brandon Smith

Johnathan Thomas

Quentin Edwards

Chase English

Hunter Knepp

Dakota Moore

Brett Sherkel

 

Collision Repair

James Bainey

Kevin Croyle

Nathan Johnson

Carl Morrissey

Jacob Shaw

Shawn Miller

 

Culinary

Samantha Bruce

Debbie Pritchard

 

Diversified Occupations

Samantha Wible

 

Health Occupations

Madison Folmar

Paige Bryan

David McPherson

Karstyn Rubbe

 

HVAC&R

Devon Muoio

 

Information Technology

Justin Clark

Branden Evans

Matthew Fluck

Blair Fulmer

John Gonzalez

David Guerra

Tyler Hubler

Franklin Nelson

Harley Rougeux

Keaton Skutt

Jordan Stockwell

Jeffrey Trimpey

Reese Wells

Christopher Girardi

Anthony Rowles

Precision Machine

Creighton Sones

Michael Waple

 

Welding

Cody Hazelton

 

Adult Cosmetology

Sophia Brouse

Maggie Clinger

Ashley Flood

Makenze Peterman

Brittany Skolnekovich

 

Honors – 90%-94%

Administrative Assistant

Julian Colton

Rebecca Cowfer

Shayna Luzier

 

Architectural Drafting

Torrey Williams

Brandon Croyle

Andrew Schwartz

Philip Turner

 

Automotive Mechanics

Ashton Benamati

Jeric Gibbons

Hope Hess

Jacob Lesko

Joshua Howard

Caleb Kitko

Carpentry

Thomas James

Ronnie Polisky

Matthew Johnson

 

Collision Repair

Nickolas Clark

Tyler Harzinski

Bree Irwin

Mackenzie Mann

Raden Myers

Desiree Parada

Lane Titus

Adam Zetts

Lyndsi Foley

 

Cosmetology

Jazmine Bruce

Alyssa Ferguson

Macey Millinder

Hannah Switala

Journee Varner

Natalie Boop

Mateeia Breon

Kaiah Starr

Monica Tocimak

 

Culinary

Saraya Hubler

Savannah Lanager

Chelsey Wilson-Grosser

Samuel Evans

 

Diesel

Maxwell Demko

 

Electrical Occupations

Marcus Luzier

 

Health Occupations

Phoebe Kearney

Lindsey Shaw

Jeska English

Camryn Frank

Alyssa Kerlin

Natasha Knepp

Lindsey Olson

Jena Royer

Abagail Stanton

 

Information Technology

Lorraine Concel

Scott Kephart

Isaaac Gallaher

Gage Muir

Johnathan Bowman

Noah Britton

Aaron McCracken

Katlyn Polites

Alexander Thompson

Connor Williams

 

HVAC&R

Calvin Bowman

Sterling Bush

Bradley Crain

Jacob Disshon

Shea Jarrett

Robert Kear

Christian Martin

Michael Shobert

Austin Sly

Hunter Stasko

Kevin Mick

Frank Warholic

 

Masonry

Hunter Baum

Layne Kear

Paul Kennedy

 

Precision Machine

Noah Foster

Adam Morlock

 

 

Welding

Jared Grimm

Alexander Fleming

Andrew Gavlock

Kyler Henry

Conor Johnson

Samuel Penninton

Aiden Woodring

Kyle Clouser

 

Perfect Attendance

Architectural Drafting

Mason McKenrick

Torrey Williams

Brock Frelin

Andrew Schwartz

 

Automotive Mechanics

Ashton Benamati

Jeric Gibbons

Hope Hess

Greyson Kyler

Nathan Graham

James Wilsoncroft

 

Carpentry

Zackery Graham

Johnathan Thomas

 

Culinary Arts

Korban Holliday

 

 

Collision Repair

James Bainey

Nickolas Clark

Kevin Croyle

Mackenzie Mann

 

Cosmetology

Bryanna Anderson

Jazmine Bruce

Journee Varner

Heidi Rowles

 

Information Technology

Justin Clark

Anthony Rowles

Jeffrey Trimpey

 

Electrical Occupations

Ryan Kephart

John Milliron

Douglas Waite

 

Health Occupations

Madison Folmar

Savannah Glessner

Jaylen Johnson

Paige Bryan

 

HVAC&R

Devon Muoio

Precision Machine

Dylan Gilmore

Caleb Smith

Creighton Sones

 

Masonry

Caleb Warholic

 

Welding

Jared Grimm

Conner Blake

Cody Hazelton

Nathaniel Thompson

 

 

 

 


Top